جوجوبا معجزه اي براي زيبايي

روغن جوجوبا از دانه های گیاهی که در مناطق صحرایی بین آمریکا و مکزیک می روید تهیه می شود دانه های گیاه شبیه به بادام زمینی بوده و روغن آن به رنگ زرد و تقریباً بدون بو می باشد روغن جوجوبا به راحتی جذب هر نوع پوستی می شود و دارای خواص درمانی بیشماری برای پوست و مو است.

روغن جوجوبا که غنی از ویتامین Eاست با چین و چروک مقابله می کند.

 

روغن جوجوبا رطوبت و انعطاف پذیری پوست را حفظ می کند.

 

خاصیت ضدالتهابی این روغن در برطرف کردن بیماری های پوستی مانند شوره سر، اگزما ، پيسي ، پسوريازيس و…. موثر است

 

با از بین بردن چربی در منفذهای پوستی مانع بروز آکنه می شود.

 

بدليل داشتن آنتی اکسیدان طبیعی ، قادر به از بین بردن بعضی از باکتری های پوستی ميشود.

 

روغن جوجوبا را می توان به تنهایی و یا با مخلوط کردن ۲ قطره از آن در کرم مرطوب کننده روزانه خود استفاده کرد.

 

استفاده از روغن جوجوبا روی بدن تاثیر آب رسانی دارد و باعث بهبود جریان خون و در نتیجه پوست درخشان می شود.

 

روغن جوجوبا باعث از بین رفتن کدری مو می شود. پس از شامپو کردن، چند قطره روغن جوجوبا به نرم کننده خود اضافه کنید و به موها بزنید و سپس بشویید. نتیجه این کار، موهای پرپشت است و تا حدودی از ریزش مو جلوگیری می شود.

 

از این روغن برای تمیز کردن آرایش صورت نیز استفاده می شود.

 

تقويت كننده ابرو و مژه و از بين برنده تيرگي دور چشم است.

 

خشکی و ترک خوردگی لب ها را با روغن جوجوبا برطرف کنید.

 

استفاده مرتب از این روغن باعث نرم شدن پوست دور ناخن و تقويت ناخن ها می شود.

 

این روغن طبیعی که حاوی ماده مغذی مانند ویتامین E و B کمپلکس است برای درمان زگیل، عفونت قارچی انگشتان پا و تب خال می تواند مفید باشد.

 

تركيبات شيميائي اين روغن به روغن نهنگ بسيار شباهت دارد و به همين دليل پس از ممنوعيت صيد نهنگ و وال جانشين روغن نهنگ گرديده است.    ماده سيال جوجوبا با چند مزيت بر پيه نهنگ اسپرم برتري دارد. اول: آنكه بوي ماهي را ندارد. در حقيقت از اين ماده بوي خام مطبوعي به مشام مي‌رسد. شبيه به بوي گردو يا دانه‌هاي نظير آن است.

 

 

به دليل ميل تركيبي زياد با پوست و فقدان هرگونه عارضه، كاربرد فراواني به عنوان مسكن، نرم‌كننده و حالت دهنده دارد. چربي طبيعي كه از غدد چربي روي پوست ترشح مي‌شود به عنوان نوعي رطوبت دهنده و محافظ طبيعي براي پوست بكار مي‌رود ( waxsters ) كه در بدن بطور يكنواخت توليد مي‌شود و با افزايش سن افراد، توليد اين مايع كاهش يافته و باعث تيرگي و آشكار شدن چين و چروكهاي زياد پوست مي‌شود.

تركيبات شيميائي موجود در جوجوبا به چربي پوست بسيار نزديك است و به آساني جذب آن مي‌شود و به ندرت باعث واكنش‌هاي حساسيتي حتي در پوستهاي حساس مي‌شود.

با وجود مايع waxsters در روغن جوجوبا مي‌توان از بيماريهاي پوستي، شوره سر و اختلالات پوستي (با مشخصات لكه‌هاي قرمز بر روي بيني و پيشاني) جلوگيري كرد.

با وجود ويژگيهاي كه در روغن جوجوبا وجود دارد بعنوان يك روغن گياهي بي‌نظير شناخته شده و از آن تحت عنوان طلاي صحرا يا طلاي مايع ياد مي‌كنند.

تلاش ما اين است كه اين روغن بسيار مفيد كه كارخانه هاي لوازم آرايشي و زيبايي بسيار مورد توجه است براحتي در دسترس همگي قرار بگيرد.